MTA-MATE Kora Gyermekkor Kutatócsoport

Menü megjelenítése

Tartalom megjelenítő

Mozgásfejlesztő eszközöket kaptak a kaposvári óvodák

Létrehozva: 2023 február 24.

Mozgásfejlesztő eszközöket kaptak a kaposvári óvodák

Az SZKF-10/2021 támogatói okirat számú, „Kudarcmentes iskolakezdés támogatása egészség és környezeti nevelésre alapozott komplex óvodai programokkal” című MTA Közoktatás-fejlesztési Kutatási program keretében az óvodai egészség- és környezeti szokásformáló programhoz illeszkedve mozgásfejlesztő eszközöket szereztünk be, melyeket a programba bevont óvodák részére a munkacsoport vezetője, Dr. Podráczky Judit egyetemi docens adott át tartós használatra.

Az eszközök az egészségneveléshez kapcsolódva a biomechanikailag helyes testtartás kialakítását és a speciális tartáskorrekciót segítik, illetve az ehhez kapcsolódó szokásalakításra építik a kompetenciafejlesztést.

Az eszközöket a MATE Kaposvári Campus Gyakorló Óvoda, a Kaposvári Fésűs Éva Központi Óvoda, a Kaposvári Petőfi Sándor Központi Óvoda és a Kaposvári Tar Csatár Központi Óvoda gyermekei vették birtokba.

A módszertani fejlesztésekbe kiváló felkészültségű, tapasztalt óvodapedagógusokat vontunk be, akik tevékenyen segítik a kutatási projekt megvalósítását.