MTA-MATE Kora Gyermekkor Kutatócsoport

Menü megjelenítése

Bemutatkozás

Utolsó frissítés: 2022 február 23.

Bemutatkozás

A MTA-MATE Kora Gyermekkor Kutatócsoport a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Neveléstudományi Intézetének és a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetének a kutatási előzményire építve jött létre. A kutatócsoport célja a 4–8 éves korosztály egészség- és környezeti nevelésének fejlesztése, az ehhez kapcsolódó nevelési programok megújítása. A projekt keretében az egészség- és környezeti szokások vizsgálatához kapcsolódó sztenderdeket dolgoznak ki. A sztenderdekre építve új, diagnosztikai mérőeszközt fejlesztenek, mely alkalmas lesz a mindennapi pedagógiai gyakorlat segítésére. Létrehoznak és kipróbálnak egy egészség- és környezeti szokások kialakítását segítő fejlesztő programot. A sztenderdek kidolgozásához nagymintás adatfelvétel kapcsolódik. A fejlesztő program hatékonyságának a vizsgálata kontrollcsoportos kísérleti elrendezésben valósul meg. A vizsgálatokban középső és nagycsoportos óvodások, valamint 1–2. osztályos általános iskolás tanuló vesznek részt. A kutatócsoportot Dr. Podráczky Judit vezeti.